logo

günbegün

22 Nis 2020

acelecilik

acelem yok, sorun yok. acelem var, sorun çok.

22 Nis 2020

hakikat inancı

sen hakikatin hakikat olduğuna inanıyorsan. onunda sana inandığını bil ve başkalarının inanmalarını bekleme. hakikatin sana insanması herşeye yeterli.

22 Nis 2020

gerektiği kadar

insan kulağının herşeyi duymaması nimet olduğu gibi, vücudunun ve insanların her hareketinden haberdar olmaması da bir nimet. gereği kadar duymak, görmek, bilmek hatta anlamak lazım.

22 Nis 2020

bunu da kendin için yap

birşey yapmak istemiyorsan, bunu kendin için yap.

22 Nis 2020

her insanı yargılamak

insanların duruş ve davranışlarının sıhhat, kalite ve samimiyetiyle biraz fazla ilgilenmiyor musun? ya da ne kadar bilinçli ne kadar bilinçsiz ilgileniyorsun. biliyor musun dostum, fazla ciddiye alma. merak etme gördüğün her insanla evlenecek değilsin. sanki evlenecek iş yapacakmış gibi her insanı muhakeme etmenin manası yok. bugün var yarın burada değil. güzel hatırlamaya ve güzel hatırlanmaya bak. daima gül, insanlık için. kalbinden gül.

22 Nis 2020

değişim korkuları

herşey değişiyor, değişiyor. bu gayet normal iken panik esintileri duymanın nedeni nedir ? değişmeseydi anormal olmaz mıydı? belkide asıl paniklenmesi gereken durum budur. geçmişte korkunç ve ani değişimlerin travmatik etkisi bugün ufak değişikliklere verdiğin tepkileri açıklıyor olabilir. merak etme sorun yok. hepsi geçmişte kaldı.

22 Nis 2020

samimiysen

samimiysen kusurlara pek ehemmiyet verme canını sıkma, müsterih ol. Seviyorsun, seviliyorsun.

22 Nis 2020

vazife icabı eğlenmek

vazife icabı ve susturmak gereği çocuk eğlendirmek gibi yaşamamak lazım hayatı. gerçekten sevmek gerçekten eğlenmek gerçekten gülmek ve gerçekten ağlayarak yaşamalı. Çocuk da yaşamda yaptığının farkında.

22 Nis 2020

düşüncelerin davranışın değildir

düşüncelerin davranışın değildir, onlar istediklerini konuşsunlar bu birşey değiştirmez. Vızıltı gibiler sadece. sen gayet iyisin, değişen birşey yok. Ve ayrıca seni her halinle seviyorum, keyfine bak.

22 Nis 2020

kar zarar problemleri

dünya hayatı bir oyalanmaca. o yüzden çok da fazla kar zarar problemleriyle uğraşma. netice de ikisi de oyalanmaca. fakat ahiret hayatını ciddiye almalısın. bununla ilgili kar zarar problemlerinde gayet dikkatli olmalısın.